2020-05-29, penktadienis, 20:33.     Šiandien Kaune saulė teka 04:51, leidžiasi 21:38, dienos ilgumas 16:47.

Vasarinės padangos ir jų stabdymo kelias vasarą

2019-06-13, paskelbė Nuomonės ir aktualijos
Vasarinės padangos ir jų stabdymo kelias vasarą

Vasarinės padangos užtikrina pačias geriausias vairavimo savybes aukštesnėje nei +7 C temperatūroje – padangų mišinys išlieka idealaus kietumo ir sukibimo praradimo pavojus yra pats mažiausias. Tačiau ar greitai galima sustabdyti automobilį vasarą su vasarinėmis padangomis?


Nuo ko priklauso stabdymo kelias?
Stabdymo kelias priklauso ne tik nuo padangų, bet ir nuo vairuotojo reakcijos, automobilio masės ir oro sąlygų. Tačiau šįkart koncentruojamės į padangas. Taigi, kokios padangų ypatybės daro įtaką stabdymo atstumui?


● Protektoriaus likutis – daugelis naujų padangų turi 8 mm gylio protektorių, kuris, laikui bėgant, nusidėvi. Taigi, kuo mažesnis protektoriaus likutis, tuo ilgesnis bus stabdymo kelias. 8 mm ir 3 mm protektorių turinčių padangų stabdymo kelias gali skirtis net 35%!


● Padangų amžius – padangos praranda svarbiausias savybes jau po kelių metų. Jeigu išbandytumėte du vienodus padangų komplektus, tačiau vienas iš jų būtų pagamintas šiemet, o kitas – prieš dešimtmetį, tai pamatytumėte, kad stabdymo kelias stipriai skirtųsi.


● Gamintojas – kai padangos užima tokią svarbią vietą mūsų saugume, jos turėtų būti kokybiškos. Per daugelį metų yra atlikta daugybė stabdymo bandymų su skirtingomis padangomis. Rezultatai tokie, kad pigių padangų stabdymo kelias gali skirtis net 16 metrų!


● Padangų slėgis – būtina reguliariai patikrinti oro slėgį padangose. Visada laikykitės gamintojo rekomendacijų, kad saugumas vairuojant būtų maksimalus.


Skirtumas tarp vasarinių ir žieminių padangų, stabdymo kelio atžvilgiu, yra nemažas. Pavyzdžiui, važiuodami 100 km/h greičiu, vasaros metu, su vasarinėmis padangomis automobilį sustabdysite už 35 metrų, o su žieminėmis – už 45 metrų.


Kaip išsirinkti geras vasarines padangas?
Padangų kokybę dažnai nurodo kaina. Taip pat kokybę visada užtikrina geriausi pasaulyje padangų gamintojai, kaip Michelin, Pirelli ar Dunlop. Geriausi padangų gamintojai visada siekia aukščiausios kokybės, didelę dalį pajamų investuoją į padangų bandymus, todėl padangos kiek brangesnės.


Padangas reikėtų pirkti naujas ir vengti restauruotų padangų, ypač vasarą. Restauruotos padangos turi dvi nemažas problemas: jų protektorius nebėra toks kokybiškas ir pasiekus aukštą temperatūrą (važiuojant dideliu greičiu), protektorius gali atsiklijuoti, sukeldamas pavojų ir jums ir kitiems. Kviečiame apsilankyti internetinėje parduotuvėje adresu senukai.lt ir pasidairyti, kurios vasarinės padangos tinkamiausios jūsų automobiliui!
 

Foto: Pixabay.com

Contact form

Šios dienos vardadieniai


Redakcija:
+370 654 40945
e.p. info@manokaunas.lt
mob. (8 616) 14 144