2020-08-05, trečiadienis, 22:01.     Šiandien Kaune saulė teka 05:37, leidžiasi 21:09, dienos ilgumas 15:31.

Kaip naudojamas šakų smulkintuvas ir ar kaip jį išsirinkti?

2019-08-13, paskelbė Nuomonės ir aktualijos
Kaip naudojamas šakų smulkintuvas ir ar kaip jį išsirinkti?

Šakų smulkintuvas yra puikus pagalbininkas siekiant pasirūpinti nereikalingomis medžių, panaudojant jas kūrenimui ar kompostui. Planuojate pirkti šakų smulkintuvą, bet norite būti tikri, kad pasirinksite tinkamai? O gal dar nežinote, kaip saugiai naudotis šiuo prietaisu? Visa tai tuoj ir aptarsime.

 


Patarimai perkantiems
Šakų smulkintuvo pirkimas yra ganėtinai paprastas. Pradėkite nuo smulkinamų šakų storio įvertinimo – visų smulkintuvų aprašymuose yra pabrėžiamas maksimalus šakų storis, kurias jis gali įveikti. Besiruošiantiems smulkinti stambios medienos šakas šis parametras yra labai svarbus.


Nemažiau svarbi ir šakų smulkintuvo galia. Bet kokia sodo technika gali būti perkama atsižvelgiant į galią ir, šiuo atveju, puikiai tinka taisyklė – kuo daugiau galios, tuo geriau. Galbūt jūs ir neišnaudosite maksimalios variklio galios, bet variklis tarnaus daug ilgiau ir efektyviau, jeigu jis dirbs nepilnu pajėgumu. Todėl, jeigu tik galite sau leisti, rinkitės kuo galingesnį smulkintuvą.Foto: Shutterstock.com
Jeigu yra iš ko rinktis, tai pirkite žinomo gamintojo smulkintuvą. Tokie gamintojai, kaip Bosch ar Makita, jau daugelį metų gamina įvairią techniką ir puikiai išmano jų inžineriją, o tai garantuoja geresnę kokybę ir efektyvesnį veikimą.

 


Kaip naudoti šakų smulkintuvą
Svarbiausias dalykas, nuo kurio turėtumėte pradėti ir jūs – saugumas. Šakų smulkintuvas yra galingas ir pavojingas prietaisas. Mediena yra labai greitai smulkinama, sukeliant daug dulkių ir skraidančių likučių, todėl kaukė nuo dulkių, pirštinės ir akiniai yra būtini atributai dirbant.


Naudokite smulkintuvą saikingai ir nesudarykite jam didelio krūvio. Smulkindami šakas reguliariai sustokite ir toliau tęskite darbą, nes tiek variklis, tiek transmisija gali sugesti.


Tiesa, tokias atliekas, kaip smulkios šakos ar rudeniniai lapai, gali tekti paspausti – niekada nedarykite to rankomis! Smulkinamų atliekų „grūdimui“ privaloma naudoti tam skirtus priedus, kurių dėka mažesnė susižeidimo rizika.

 


Naudokite atsakingai
Jeigu jau įsigijote šakų smulkintuvą, nepamirškite jo reguliariai valyti ir naudoti atitinkamus priedus. Benzininiai šakų smulkintuvai yra galingi ir patvarūs, bet variklis reikalauja daugiau priežiūros. Elektriniai – paprastesni, pigesni, bet ir silpnesni, todėl stenkitės nesudaryti labai didelio krūvio.


Na o jei šakų smulkintuvas dar tik jūsų planuose, tada siūlome apsilankyti internetinėje parduotuvėje senukai.lt ir išsirinkti kokybišką ir jūsų poreikius atitinkantį smulkintuvą vos per keletą minučių!
 

Contact form

Šios dienos vardadieniai


Redakcija:
+370 654 40945
e.p. info@manokaunas.lt
mob. (8 616) 14 144